Chirurg naczyniowy Warszawa

Co musisz wiedzieć o roli chirurga naczyniowego

Chirurg naczyniowy może wykonywać różnorodne zabiegi. Niektórzy lekarze specjalizują się tylko w jednym lub kilku typach operacji naczyniowych, więc ich pacjenci często mają te same zabiegi. Jednak chirurdzy naczyniowi są również przeszkoleni we wszystkim, od prostych operacji na otwartym sercu po złożone, skomplikowane operacje wewnątrznaczyniowe. Oto lista tylko niektórych rzeczy, których możesz oczekiwać od lekarza naczyniowego.

Chirurdzy naczyniowi będą ściśle współpracować z kardiologiem w celu monitorowania i rejestrowania wszystkich informacji o czynności serca pacjenta. Przed wykonaniem jakiejkolwiek poważniejszej operacji na pacjencie wykonają kilka testów. Jednym z tych testów jest echokardiogram, https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/flebolog-czym-sie-zajmuje/ który rejestruje ruchy serca podczas uderzeń serca. Ten test zostanie przeprowadzony na początku zabiegu, aby lekarz mógł sprawdzić, czy są jakieś problemy w sercu, zanim zostanie ono dalej uszkodzone. Jest to ważne, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom serca.

Oprócz echokardiogramu specjaliści naczyniowi zbadają również serce pacjenta w ramach badania zwanego „arteriosklerozą”. Odbywa się to za pomocą rezonansu magnetycznego tętnic pacjenta.

Jeśli chirurg naczyniowy podejrzewa, że ​​pacjent może mieć chorobę serca, wykona badanie USG serca. Ten rodzaj badania zostanie wykonany po prawej stronie serca, ale w większości przypadków wykonuje się również badanie flebograficzne.

Po zebraniu dokładnej historii medycznej chirurg naczyniowy będzie mógł zdecydować, czy pacjent wymaga dalszych badań. Często specjaliści naczyniowi wykonują badania ultrasonograficzne, aby pomóc zdiagnozować problemy z sercem.

Celem zabiegu naczyniowego jest poprawa przepływu krwi tętniczo-żylnej w tętnicy i zmniejszenie jej rozmiaru tak, aby nie mogła się ona nadmiernie powiększyć. Jeśli to zostanie osiągnięte, pacjent poczuje lepsze krążenie, a bardziej natleniona krew będzie krążyć w całym organizmie. To również złagodzi ból i obrzęk w okolicy.

Zabieg uważa się za zakończony sukcesem, jeżeli skutkuje poprawą stanu pacjenta. Ta poprawa będzie prawdopodobnie zależeć od rodzaju przeprowadzonego zabiegu, stanu tętnicy i rozległości uszkodzenia.

Aby osiągnąć ten cel, chirurg podejmie szereg decyzji.

Obejmują one zalecanie procedury, przepisywanie leków i wykonywanie serii małych operacji w celu zwiększenia krążenia i zapobieżenia dalszym uszkodzeniom.

Istnieje kilka procedur, które wykona chirurg naczyniowy, w tym chirurgia tętniczo-żylna, wymiana zastawki aorty, oczyszczenie ściany osierdzia, rekonstrukcja lub przeszczep zastawki, operacja bajpasów serca, dławica piersiowa i defibrylatory serca. Z każdą z tych procedur wiąże się szereg potencjalnych zagrożeń i powikłań z nimi związanych, więc wynik może się różnić w zależności od pacjenta.

Oprócz leczenia objawów choroby wieńcowej chirurg naczyniowy jest również odpowiedzialny za naprawę serca. Ma to na celu naprawę lub wymianę zastawek serca, płatków tętnicy wieńcowej, ścian mięśni i ściany tętnicy oraz samego mięśnia sercowego.

Innym obszarem ciała, nad którym pracuje chirurg naczyniowy, jest układ moczowy. Wykonuje pełny obraz dróg moczowych, aby upewnić się, że po operacji nie pozostały żadne kamienie. Gdy układ moczowy jest zdrowy, pacjent może funkcjonować prawidłowo, nawet jeśli nerki funkcjonują słabo. Leczenie moczowodu może być konieczne, jeśli kamienie pozostają w cewce moczowej.

Jeśli nerki nie funkcjonują prawidłowo, u pacjentów mogą wystąpić takie objawy, jak ból, infekcja i trudności w oddawaniu moczu. Ten stan może być bardzo niebezpieczny. Stan ten określa się jako niewydolność nerek i wymaga natychmiastowej hospitalizacji.

Leczenie dróg moczowych obejmuje stosowanie leków w celu opanowania infekcji, zmniejszenia bólu i utrzymania prawidłowego przepływu moczu. Chirurg naczyniowy usunie również kamienie i pomoże wyleczyć uszkodzone moczowody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *