Dekoracje z dyni

Dekoracje z dyni

Nadchodzi jesień, która niesie ze sobą wiele cennych podarunków. Jednym z nich jest właśnie dynia . Można ją wykorzystać na obiad, ale można też wykonać szereg cennych dekoracji, które umilą jesienną lpluchę. Jeśli połączymy kilka dyń z typowymi dla jesiennych ogrodów chryzantemami, utworzymy barwną kompozycję eksplodującą najpiękniejszymi kolorami, które są atutem tej pory roku. Z wiązką słomy, będzie to podkreślenie tej sezonowej dekoracji.

Naturalny kolor dyni to pomarańczowy. Jeśli nie pasuje on do aranżacji twojej strefy wejścia, można ją pomalować na biało. Ustawiając jedną na drugiej, stworzyymy z nich niezwykłą roślinną rzeźbę. Taka dekoracja z dyni doda szyku i nieco współczesnego wyrazu tradycyjnemu domowi, zwłaszcza jeśli dom ma skromną formę architektoniczną.

Jeśli uda się znaleść na straganie dynie z płaskim wierzchem można stworzyć wielopoziomową kompozycję na których swobodnie będzie można ustawić kolejne – mniejsze dynie. Wspaniałym dopełnieniem takiej dekoracji ustawionej po obu stronach drzwi wejściowych będzie np. girlanda z liści zebranych podczas jesiennego wypadu do lasu.

Coś dla tych co mają balkon.

Jeśli chcejmy przyozdobić balkon dyniami, to wcale nie musimy rezygnować z innych roślin ozdobnych. W skrzynce zawieszonej przed oknem można dynie poukladać pomiędzy wrzosami lub innymi jesiennymi kwiatami. Do stworzenia takiej kompozycji najlepiej użyć odmian miniaturowych: dyni cukrowej, Ebisu, Grey Star lub mieniącego się kilkoma kolorami Tureckiego Turbanu.

Jesienna dynia dobrze będzie się rownież prezentowala na schodach. -Na stopniach można rozstawić kilka sztuk dyni różnej wielkości i rozmaitych odmian. Zwolennicy amerykańskiego święta Halloween zechcą zapewne wyciąć w nich zabawne lampiony Jack O’ Lantern. Podświetlone dynia nawet po zmroku będą przyciągać wzrok przechodniów.

Ponieważ zima to trudne czasy dla naszych skrzydlatych przyjaciół, można z dyni wyciąć karmnik . Szczegolnie nadają się do tego małe dynie odmiany Hokkaido oraz dynie butelkowe. Powiesić go trzeba w zacisznym miejscu, co najmniej 1,5 m nad ziemią, tak, by nie mógł do niego podskoczyć kot. Niech to będziez dala od przeszklonej werandy lub innej dużej szklanej powierzchni, ponieważ ptaki nie widzą szyb.

Choć dynia sama w sobie jest wystarczającą dekoracją ogrodu, ustawiona obok drzwi wejściowych do domu w towarzystwie skrzynki na jabłka, wiązki słomy, opleciona wstążką i ozdobną kokardą nie pozostawi złudzeń co pory roku.

Dodaj komentarz