Ekrany akustyczne – 5 rodzajów ekranów akustycznych do Twojego pokoju

O ekranach akustycznych

Czym dokładnie są Ekrany Akustyczne? Ekrany akustyczne są zaprojektowane tak, aby redukować hałas, dźwięk lub jedno i drugie. Ekrany zapewniają pracownikom odmierzony poziom dźwiękowej i wizualnej prywatności. Proces instalacji jest prosty, a ekrany akustyczne mogą być również stosowane w celu uniemożliwienia wejścia osobom nieupoważnionym. Wybierając ekrany akustyczne do swojego biura lub miejsca pracy, warto zastanowić się, jakie jest najlepsze i najbardziej optymalne zastosowanie danego produktu.

Istnieje kilka różnych rodzajów ekranów akustycznych premium dostępnych do kupienia, z których każdy ma swój własny unikalny zestaw korzyści i cech. Większość ekranów akustycznych składa się z jednego lub wielu rzędów przegród. Ekrany z przegrodami zazwyczaj zapewniają lepszą izolację akustyczną niż ekrany indywidualne. Kilka rzędów ekranów akustycznych z przegrodami może również pomóc w zapewnieniu prywatności, jednocześnie zwiększając poziom hałasu w biurze. Ponadto, ekrany akustyczne z wieloma warstwami mogą pomóc w redukcji echa.

Typy ekranów akustycznych

Ściany dźwiękochłonne: Większość ekranów akustycznych i przegród akustycznych jest półprzewodnikowa, co oznacza, że składają się z jednolitego kawałka materiału. ekrany akustyczne  https://ogrodzeniaplastikowe.info/ogrodzenia-akustyczne-cennik/ .Oznacza to, że nie pozwalają one na przenikanie dźwięku przez szczeliny w materiale. Dzięki temu fale dźwiękowe pochodzące ze źródeł zewnętrznych nie będą się odbijać, co pozwala pracownikom słyszeć rozmowę przez ścianę bez echa. Niektóre ścienne ekrany akustyczne posiadają tak zwane „dyfuzory sufitowe”, które rozpraszają fale dźwiękowe po całym pomieszczeniu. Ten typ dyfuzora posiada więcej niż dwie warstwy dyfuzorów. Oprócz redukcji zewnętrznego hałasu otoczenia, niektóre dyfuzory sufitowe (zwane również „dyfuzorami parasolowymi”) mogą również zapewniać izolację, aby zmniejszyć przenikanie dźwięku przez inne pomieszczenia.

Panele pochłaniające: Większość ekranów akustycznych i przegród akustycznych ma zainstalowane wewnątrz nich panele pochłaniające. Ten system absorpcji pomaga stworzyć izolowaną barierę, która zmniejsza ilość hałasu, który jest pochłaniany przez ściany. Poziomy absorpcji będą się różnić w zależności od użytych materiałów, ale większość paneli powinna zawierać co najmniej jeden do dwóch cali wyściółki. Oprócz tworzenia skutecznej bariery dźwiękowej, niektóre wkładki pochłaniające mogą również pomóc w zmniejszeniu poziomu absorpcji kanałów grzewczych.

Do czego ekrany akustyczne się przydają?

Redukcja hałasu: Nawet przy zastosowaniu wysokiej jakości ekranów akustycznych i przegród akustycznych, jeżeli źródło hałasu znajduje się na zewnątrz, nie uda się go wyeliminować. Dzieje się tak dlatego, że hałas może przedostawać się z zewnątrz do pomieszczeń wewnętrznych. Aby temu zaradzić, należy znaleźć sposób na ograniczenie lub odbicie hałasu. Istnieje wiele dostępnych opcji. Jedną z opcji, którą wybiera wiele osób, jest redukcja hałasu poprzez absorpcję dźwięku.

Pochłanianie dźwięku: Kiedy ekran akustyczny jest zainstalowany tylko na jednej ścianie, hałas, który dociera przez nią, zostanie wyeliminowany. Jednak, gdy ekrany akustyczne są używane w połączeniu z obciążonych paneli winylowych, zanieczyszczenia hałasem jest rozprzestrzeniony w całym pomieszczeniu. Jest to różnica pomiędzy panelami akustycznymi, które funkcjonują jako pochłaniacze dźwięku, a tymi, które działają jako ograniczniki dźwięku. Tłumiki dźwięku pochłaniają hałas, zanim dotrze on do głośnika. Jeśli chcesz, aby Twoje pomieszczenia brzmiały mniej hałaśliwie, musisz uwzględnić w swoim projekcie zarówno ekrany akustyczne, jak i panele.

Ekrany akustyczne wysokiej jakości

Baffle sufitowe Style: Istnieją pewne materiały, które są bardziej chłonne niż inne, i istnieją pewne materiały, które są lepszymi absorberami dźwięku niż inne. Na przykład, przegrody sufitowe są zazwyczaj dobrymi narzędziami kontroli hałasu. Przekierowują one dźwięk w dół, tak że przechodzi on bezpośrednio nad uszami słuchacza i nie dociera do nich. Jeśli jednak użyjesz modułowych ekranów akustycznych i przegrody sufitowej, nadal możesz uzyskać dobrą kontrolę nad dźwiękiem. Dzieje się tak, ponieważ przegroda działa jak tłumik dźwięku, podczas gdy ekran wykonuje swoją pracę związaną z kontrolą hałasu.

Obudowy dźwiękoszczelne: Niektórzy uważają, że obudowy dźwiękochłonne to po prostu strata pieniędzy. W rzeczywistości, nie są. Wiele razy są one o wiele lepsze niż zwykłe kurtyny dźwiękowe. Obudowy dźwiękoszczelne pomagają zmniejszyć hałas, umożliwiając jednocześnie zwiększoną absorpcję dźwięku i większy zasięg dźwięku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.