Na tropach Drakuli

Jaki kraj powinniśmy odwiedzić w Europie, jeżeli nastawieni jesteśmy na zwiedzanie a nie tylko na leniuchowanie nad basenem? Na pewno Rumunię, Węgry, Łotwę, Ukrainę, gdzie zawsze można znaleźć wiele wspaniałych zabytków. Jeżeli ktoś lubi odkrywać wspaniałe zabytki w miejscach, gdzie często nawet nie podejrzewamy, że powinny one być, to koniecznie powinien odwiedzić jeden z wyżej podanych krajów. Najlepiej z biurem podróży, dzięki czemu nie będziemy musieli się o nic martwić.

Na tropach Drakuli

Z czym kojarzy nam się Rumunia? Z miejscem, gdzie mieszkał słynny hrabia Drakula – historyczny wampir, który miał swój własny zamek, gdzie zwabiał podstępnie swoje ofiary. Co prawda przez wiele lat ta postać była nie raz przemieniana (na bajkowego, sympatycznego i trochę fajtłapowatego wampira), jednak warto wyruszyć na wycieczkę śladami Drakuli po Rumuni. Przejazd do tego kraju leżącego nad Morzem Czarnym i sąsiadującym między innymi z Bułgarią z samego Krakowa może zająć nad powyżej dwunastu godzin. Dlatego planując tam wyjazd warto zarezerwować więcej czasu, np. tydzień, dzięki czemu będziemy mieli więcej na poznanie fascynujących zabytków.

Zwiedzamy Rumunię

Wycieczki do Rumunii odbywają się regularnie, co jeszcze niedawno było całkiem niemożliwe. Jednak obecnie można ze spokojem wyruszyć do tego kraju aby obejrzeć Hunedoar średniowieczny zamek, jeden z najpiękniejszych w Transylwanii. Na kolejnym miejscu do zwiedzania będzie Alba Julia. To właśnie tutaj pochowany jest Jan Hunyady – siedmiogrodzki książę. Odwiedzić warto również miasto Sibiu, gdzie znaleźć można Starówkę z Mąłym i Dużym Rynkiem, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Ormiańskie, plac Huet. W Curtea de Arges można obejrzeć przyklasztorny sobór Mistrza Manole czyli Monastyr Arges. Zwiedzając Rumunię nie można zapomnieć o Bukareszcie – stolicy Rumunii, gdzie czeka na nas wiele wspaniałych atrakcji: Skansen Budownictwa Ludowego , Pałac Królewski – siedziba Narodowego Muzeum Sztuki, cerkiew Stavropoleos z XVIII w, Pałac Parlamentu, Łuk Tryumfalny, Stary Dwór i wiele innych pięknych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *