Różne typy ploterów

Różne typy ploterów – naprawa ploterów HP

Wśród rożnego typu ploterów jest na rynku imponujący wybór. Zanim jednak zakupimy ploter drukujący, to powinniśmy się dobrze zastanowić. Przede wszystkim do czego ten ploter ma służyć i jaką ma spełniać funkcję. Jeśli nie potrzebujemy plotera, który ma duże gabaryty i będzie potrzebował dość dużo przestrzeni w biurze, to warto się zastanowić nad modelem image PROGRAF iPF650.

Ciekawostką jest funkcja rozliczeń, która pozwala śledzić koszt jednego wydruku. Na tej podstawie potrafi podać łączny koszt eksploatacji drukarki. Dane te wyświetla za pośrednictwem sterownika drukarki i eksportuje je do pliku CSV, aby je wykorzystać we własnych plikach lub systemach.

Funkcja: tryb ekonomiczny wykorzystuje mało atramentu. Możemy tą funkcję wykorzystać do drukowania wersji roboczych dokumentów. Duży ploter na pewno zużyje tego atramentu proporcjonalnie więcej. Oprogramowanie eMaintenance firmy Canon automatycznie wykrywa i informuje o wystąpieniu problemów technicznych oraz o niskim poziomie atramentu, zgłaszając je automatycznie do centrum serwisowego firmy Canon, dzięki czemu można cieszyć się maksymalnym czasem eksploatacji.

Wyjątkowa jakość i dokładność

System pięciu reaktywnych atramentów barwnikowych i pigmentowych pozwala uzyskać żywe kolory oraz ostre i cienkie linie. Dołożony purpurowy atrament pozwala uzyskać jeszcze lepszą gamę czerwieni. Na precyzję wpływa również minimalna szerokość linii 0,02 mm. Obrazy są odwzorowywane w rozdzielczości 2400 x 1200 dpi, co daje doskonały efekt.

Stworzona do wymagających zadań

Drukarka iPF650 jest zgodna z typami plików HP-GL/2 i HP-RTL, co umożliwia także konfigurację palety i pióra, która sprosta wymagającym zadaniom postawionym przez program CAD. Poza sterownikiem HDI dla użytkowników oprogramowania AutoCAD i pakietu Microsoft Office. Dostępna wtyczka pozwala drukować w programach Word, Excel i PowerPoint bezpośrednio z aplikacji.

Ploter w biurze jest niemalże prawą ręką. Do z niego wychodzi efekt naszej pracy. Z koleii urządzenie imagePROGRAF iPF610 to 24-calowa (A1) drukarka wielkoformatowa, gdzie grafika jest niemal doskonała, zatem również nadaj się do szczegółowych planów architektonicznych przygotowanych w aplikacjach CAD.

Wszystkie te urządzenia, łącznie z ploterami są dla firmy dość dużym wydatkiem. Do tego musimy doliczyć koszty okresowego czyszczenia plotera.

Dodaj komentarz