Stoły z żywicą nowym trendem 

Stoły z żywicą nowym trendem

Drewno często jest wspaniałym motywem dekoracyjnym w niejednym mieszkaniu. Drewniane podłogi charakteryzują się długą żywotnością, a ich zastosowanie w mieszkaniu podnosi znacznie jego standard a co za tym idzie cenę. Trendy eko bardzo często nawiązują do natury, a tym samym włączaj drewno jako element praktycznego wykorzystania w wielu aspektach życia. Podobnie jest w trendach wystroju wnętrz. Nowoczesne salony inspirowane naturą często wyposażone są w stoły z żywicą.

Jak samemu zrobić stół rzeczny?

Stół rzeczny jest to inna nazwa stołu powstałego z połączenia przynajmniej jednej deski drewnianej z żywicą epoksydową. Żywica posiada bezbarwny kolor, lecz by nadać jej charakteru rzeki, barwiona jest w trakcie na kolor niebieski. Stoły te zyskały na popularności przede wszystkim, ze względu na swój niebagatelny design, ale również możliwość stworzenia ich samodzielnie w domowych warsztatach. Znajdują one zastosowanie nie tylko w domowych salonach, ale również na ogrodach czy działkach rekreacyjnych.

Tworząc tak zwany rzeczny stół ogranicza nas jedynie wyobraźnia. mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Można użyć drewna o różnych powierzchniach, zamiast drewna może być użyty kamień, w żywicy mogą te zbyć zatopione lamki led dla dodatkowych efektów. Stoły z żywicą wymagają od wykonawcy pewnych umiejętności i określonego czasu pracy. Jeżlei nie masz doświadczenia w tego typ pracach, warto zacząć od mniejszego projektu by nauczyć się pracy z tego typu materiałami.

Do wykonania River Table będą potrzebne: duża drewniana deska z oflisem, żywica epoksydowa bezbarwna, niebieski barwnik do żywicy epoksydowej, kubełki do mieszania żywicy razem z mieszadełkiem oraz przyrządy pomocnicze. Deskę przecinamy na pół i układamy krawędzią oflisową do wewnątrz nadając wymiary stołu. Następnie przygotowujemy odpowiednio żywicę i wypełniamy przestrzeń między deskami by utworzyć pierwszy zarys rzeki. W kolejnym kroku, barwimy żywicę na niebiesko, by nadać charakteru rzeki. Następnie, gdy żywica zastygnie nakłada się jej kolejne warstwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.